Marek Olejniczak to jeden ze najsłynniejszych polskich zawodników kulturystyki. „Oley” urodził się w roku 1977, a na scenie sportowej zabłysnął podczas Mistrzostw Polski w Warszawie w 2005 r. Zajął wtedy drugie miejsce w kategorii +95 kg. Od tego czasu Olejniczak regularnie startuje w zawodach rangi krajowej oraz światowej.

Do jego największych osiągnięć można zaliczyć: pierwsze miejsce Mistrzostw Polski w roku 2008, trzecie miejsce w kategorii +100 kg na Mistrzostwach Europy (2007), pierwsze miejsce w Pucharze Polskie (2012), pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w Ekwadorze (2012). Warto również wspomnieć, że Oley wystartował w niezwykle klasowych zawodach Arnold Classic Europe w roku 2012, zajmując pozycję szóstą oraz pięć lat później, notując miejsce dziewiąte.

Marek Olejniczak, począwszy od Mistrzostw Polski w Warszawie, niemal co roku staje do rywalizacji o podium. Rok 2017 to starty Oley’a na IFBB (International Federation of Bodybuilding and Fitness) w Nowym Jorku, Toronto oraz Barcelonie na Arnold Classic Europe, gdzie zajął odpowiednio miejsca: ósme, piątek oraz dziewiąte.

Warto również wspomnieć o czwartym miejscu Marka w zawodach Mr. Olympia 2014 w Moskiwe. Oley startował w kategorii powyżej 100 kg. Olejniczak jest dość popularnym medialnie sportowcem. Często wypowiada się na temat reżimów treningowych, które stosuje oraz omawia zagadnienia dietetyczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz niewątpliwym sukcesom, może stanowić wzór do naśladowania dla młodych adeptów kulturystyki.