Nazwisko Pawła Filleborna jest znane głównie adeptom sportów sylwetkowych oraz przyszłym trenerom personalnym.

Wszystko ze względu na słynne kursy na instruktorów kulturystyki i fitness, prowadzone przez Szkołę Instruktorów i Trenerów Pawła Filleborna. Szkoła cieszy się ogromnym uznaniem w środowisku rodzimych trenerów sportów siłowych. Paweł Filleborn to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych sędziów sportów sylwetkowych oraz wykładowca na krajowych, jak i zagranicznych seminariach sportowych. Filleborn urodził się w roku 1955 i często mówi się o nim, jako o pionierze polskiej kulturystyki.

Zdobył kilka razy tytuł mistrza Polski (w latach 1982, 1985, 1986 oraz 1990), wicemistrzostwo Europy, a ponadto trzecie miejsce na mistrzostwach świata par. Reprezentował Polskę na mistrzostwach świata federacji IFBB (International Federatio of Bodybuilding and Fitness) w roku 1986 i 1991. Podczas tych zawodów zajmował piąte miejsce. Paweł Filleborn zakończył karierę zawodniczą w 1996 r., zdobywając tytuł mistrza świata w kategorii masters.

Po zakończeniu startów zawodniczych, Filleborn rozpoczął karierę działacza sportowego. Jest współzałożycielem Polskiego Związku Kulturystyki i Trójboju Siłowego (obecnie Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego), będąc członkiem prezydium w pierwszym składzie związku. W późniejszym okresie Paweł Filleborn pełnił funkcję prezesa PZKFiTS. Stał się również bohaterem skandalu, jakoby namawiał zawodników kulturystyki do stosowania niedozwolonych środków dopingowych.