Tomasz Lech, szerzej znany jako „Papaj”, to polski kulturysta i strongman, urodzony w roku 1977. Papaj rozpoczął karierę sportową od startów w zawodach strongmanów.

Jak sam przyznaje, namówili go do tego, słynni siłacze: Jarek i Jacek Dymkowie. Do największych sukcesów z tego okresu należy zaliczyć: drugie miejsce w Pucharze Polski w Sopocie; trzecie miejsce w Pucharze Polski w Lublinie, oraz trzecie miejsce Pucharu Polski w Grudziądzu. Po startach w zawodach strongmanów przyszedł okres kulturystyki. Tomasz Lech sam wskazuje, że do przejścia na sporty sylwetkowe zmusiły go liczne kontuzje.

Rywalizację medalową Papaj rozpoczął w 2010 r., zdobywając drugie miejsce na Debiutach w Ostrowie Mazowiecka, pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski w Golubiu-Dobrzyniu oraz drugie miejsce na mistrzostwach Europy w kategorii do 100 kg. W roku 2011 Lech startował w mistrzostwach świata w Indiach, zajmując pozycję dziesiątą, natomiast rok później, na mistrzostwach świata w Ekwadorze.

Zanotował tam miejsce siódme, natomiast złoto do Polski przywiózł Marek „Oley” Olejniczak. Osobą, która namówiła Papaja do startów kulturystycznych, był trener i sędzia Leszek Michalski. Dostrzegł on dobre proporcje w sylwetce Tomasza Lecha, doskonale rokujące do udanej kariery. Papaj jest sportowcem od dziecka. Najpierw trenował piłkę nożną, potem skok w dal, pchnięcie kulą, żeby w końcu dojść do zawodów strongman i sportów sylwetkowych. Tomasz Lech jest regularnym zawodnikiem kadry Polski w kulturystyce oraz zawodnikiem Trec Team Athletes. Prywatnie prowadzi sklepy z odżywkami.