Waldemar Nol to człowiek legenda na rodzimej scenie sportów sylwetkowych. Ten, urodzony w 1950 r., zawodnik kulturystykę trenuje około czterdziestu pięciu lat. Lata 1965-1968 to, w życiu Waldemara Nola, okres podnoszenia ciężarów w klubie Narew Ostrołęka. Później, wielokrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata oraz na mistrzostwach Europy.

Do jego największych sukcesów należą tytuły mistrza świata (2005) oraz mistrza Europy w latach 2005 oraz 2007, wszystkie wywalczone w kategorii masters (na kategorię masters składa się kilka formuł przeznaczonych dla zawodników powyżej czterdziestego roku życia). W 1993 roku, podczas kontroli antydopingowej na Mistrzostwach Polski w Sosnowcu, wykryto w organizmie Waldemara Nola substancje niedozwolone. Sportowiec został ukarany grzywną w wysokości pięciuset tysięcy starych złotych oraz roczną dyskwalifikacją. Waldemar Nol całe swoje życie związał z rodzinnym miastem Ostrołęką.

To właśnie tam prowadził siłownię „Tytan” oraz działał jako trener personalny. Siłownia trzy razy uległa podpaleniu, ale słynny sportowiec za każdym razem budował markę na nowo. Nie jest jasne, z jakich powodów mienie Waldemara Nola tak często zostaje narażone na uszczerbek. Podpalenie z 2013 r. prawdopodobnie nie było jednak spowodowane niechęcią do kulturysty. Niektóre media donoszą również, Waldemar Nol bywał zastraszany. Poza działalnością sportową Waldemar Nol zajmował się również polityką. W latach 2007-2010 pełnił funkcję radnego miasta Ostrołęki, z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość.