Robert Piotrkowicz (1974) to polski kulturysta, wyróżniający się ilością tytułów zdobytych na arenie międzynarodowej. Może się poszczycić takimi dokonaniami, jak wielokrotne zdobycie tytułu mistrza Europy i mistrza Polski w kulturystyce, a także, trzykrotnym zdobycie tytułu mistrza świata.

Robert Piotrkowicz, to także jedyny polski sportowiec, który posiada kartę Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu – organizacji, która zmieniła oblicza kulturystyki. W zawodach kulturystycznych startował zarówno jako amator, jak i jako zawodowiec.

„Terminator” brał udział w konkursie Mr. Olimpia (dwukrotnie), oraz zdobywał wysokie miejsca w konkurach IFBB, zawodach GP, Elite Champions czy Arnold Classic na całym świecie.

Bohater tego wpisu, wyróżnia się zdrowym podejściem do kulturystyki i chętnie podejmuje polemikę z osobami, które zarzucają tej dyscyplinie, negatywny wpływ na organizm człowieka.

Robert Piotrkowicz stanowi wzór dla wielu kulturystów i bodybuilderów, dając im przykład zadziwiającą regularnością treningów, rozsądnym podejściem do diety oraz chętnym dzieleniem się wiedzą. Sport stanowi jego główne źródło utrzymania – Piotrkowicz prowadzi klub fitness Body Fan, oraz pisze artykuły do wielu czasopism branżowych. Prowadzi także bloga oraz własny kanał na YouTube, na którym dzieli się wiedzą na temat kulturystyki.
Robert Piotrkowicz to przykład osoby, która do wszystkich sukcesów doszła ciężką pracą, bez dróg na skróty.